Jau devintą rugsėjį Smilgių gimnazijoje susirenka maža mokytojų grupelė nuspręsti, kas yra vertas Rožės ir Mykolo Kriaučiūnų vardo premijos – 400 Eur. Suprantama, kad pirma visi reikalingi kandidato dokumentai pasiekia premijos įsteigėją, JAV gyvenantį dr. Romualdą Kriaučiūną. Jo išsakyta pritariamoji nuomonė yra pagrindinis svertas pretendentui ir komisijai.

Ši devintoji premija rugsėjo 27 d., dvyliktokų akivaizdoje, buvo įteikta Klaipėdos socialinių mokslų kolegijos, Kūrybos ir pramogų industrijos specialybės pirmo kurso studentui Modestui Pariaukai.

Modestas padėkojo ir pasidžiaugė, kad besimokydamas gimnazijoje įgijo pagrindinius specialybės gebėjimus – nebijoti kalbėti prieš didelę auditoriją, rišliai dėlioti mintis. Kvietė ir dvyliktokus būti aktyviems organizuojant ir vedant renginius, siekiant savo tikslų.

Džiugus rugsėjis dar ir tuo, kad rugsėjo 18 d. Smilgių gimnaziją aplankė dr. Romualdo Kriaučiūno sūnus Aldas iš JAV. Jis pasidžiaugė gimnazijos tradicijomis, veiklomis ir įteikė tėvų Romualdo ir Gražinos materialinę paramą mokinių neformaliam ugdymui skatinti. Tai svari parama gimnazijos vaikams.

Komisijos narė premijai gauti – tikybos vyr. mokytoja Milda Švelnienė